ԵԽ-ն խաղաղության հիմնադրամի շրջանակներում ՀՀ-ին աջակցելու որոշում է ընդունել
Եվրոպական խորհուրդը Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերին աջակցելու համար Եվրոպայի խաղաղության հիմնադրամի շրջանակներում աջակցության միջոցառումների մասին որոշում է կայացրել։
«Ազատությունը» հայտնում է, որ այսօրվա խորհրդի նիստում Եվրամիության անդամ երկրները պաշտոնապես կհաստատեն նաև Հայաստանին Խաղաղության հիմնադրամից 10 միլիոն եվրո հատկացնելու առաջարկը, որով Միությունը ոչ մահաբեր զինատեսակներ ու սարքավորումներ է տրամադրում անվտանգության ու կայունության համար։
Հայաստանի դեպքում նախատեսվում է դաշտային մոդուլային ճամբար ստեղծել մեկ գումարտակի համար, որի կազմում կլինի նաև բժշկական օգնության ամբուլատորիա։

The CE adopted a decision to support RA within the framework of the peace fund
The European Council made a decision on support measures within the framework of the European Peace Fund to support the armed forces of the Republic of Armenia.
"Freedom" reports that at today's council meeting, the European Union member states will also officially approve the proposal to allocate 10 million euros from the Peace Fund to Armenia, with which the Union provides non-lethal weapons and equipment for security and stability.
In the case of Armenia, it is planned to create a modular field camp for one battalion, which will also include a medical aid clinic.