Հրթիռակոծվել է Կիևի մանկական հիվանդանոցը
Ռուսաստանի ԶՈւ-ն երկուշաբթի առավոտյան զանգվածային հրթիռային հարվածներ է հասցրել Կիևին և Ուկրաինայի այլ քաղաքներին։ Նախնական տվյալներով՝ երկրի մայրաքաղաքում զոհվել է 7, Կրիվոյ Ռոգում՝ 10 մարդ։
Հրթիռակոծվել է նաև Կիևի ամենամեծ մանկական հիվանդանոցը։ «Տարբեր քաղաքներ՝ Կիև, Դնեպր, Կրիվոյ Ռոգ, Սլավյանսկ, Կրամատորսկ, ենթարկվել են հրթիռակոծման․ արձակվել է տարբեր տեսակի ավելի քան 40 հրթիռ: Վնասվել են բնակելի տներ, ենթակառուցվածքներ և մանկական հիվանդանոց»․ ասվում է Զելենսկու հայտարարության մեջ։
Զելենսկին հրապարակել է Կիևի «Օխմատդետ» մանկական մասնագիտացված հիվանդանոցի շենքի լուսանկարը։ Նրա խոսքով՝ վիրավորների և զոհերի ստույգ թիվը դեռևս հայտնի չէ: «Ներկայումս բոլորն աշխատում են փլատակների վրա»,- հայտնել է Զելենսկին։

The children's hospital in Kyiv was shelled
The Russian Armed Forces launched a massive missile attack on Kyiv and other Ukrainian cities on Monday morning. According to preliminary data, 7 people were killed in the country's capital and 10 in Kryvyi Rih.
The largest children's hospital in Kyiv was also shelled. "Different cities, Kyiv, Dnipro, Kryvyi Rih, Sloviansk, and Kramatorsk, were hit by rockets. More than 40 missiles of different types were launched. Residential houses, infrastructure, and a children's hospital were damaged." says Zelensky's statement.
Zelensky published a photo of the building of the "Okhmatdet" specialized children's hospital in Kyiv. He says the exact number of injured and victims is still unknown. "Currently, everyone is working on the ruins," Zelensky said.