Բայդենի թիմը խոստանում է այլևս հարցազրուցավարներին հարցերի ցուցակ չտալ
Ջո Բայդենի նախընտրական շտաբը խոստացել է այլևս լրագրողներին հարցեր չուղարկել ԱՄՆ նախագահի հետ հարցազրույցի համար։
«Թեև հարցազրուցավարները միշտ ազատ են եղել ցանկացած հարց տալու հարցում, առաջ գնալով մենք զերծ կմնանք առաջարկվող հարցեր առաջարկելուց», - ասաց աղբյուրը:
Ավելի վաղ տեղեկություն էր ստացվել, որ Բայդենի քարոզարշավը հաստատել է այն փաստը, որ նրանք նախօրոք հարցազրույցի հարցեր են ուղարկել լրագրողներին։
Մինչ այս Ջո Բայդենն իր առաջին մեծ հարցազրույցն էր տվել Դոնալդ Թրամփի հետ բանավեճից հետո։ ԱՄՆ նախագահը շփոթվել է ձևակերպման մեջ, խուսափողականորեն պատասխանել է ուղիղ հարցերին և հայտարարել, որ միայն Աստված կարող է ստիպել իրեն դուրս գալ ընտրապայքարից։

Команда Байдена обещает больше не давать интервьюерам список вопросов
Предвыборный штаб Джо Байдена пообещал не присылать вопросы журналистам для интервью с президентом США.
«Хотя интервьюеры всегда могли задавать любые вопросы, в дальнейшем мы будем воздерживаться от предложенных вопросов», — сказал источник.
Ранее сообщалось, что в предвыборном штабе Байдена подтвердили тот факт, что они заранее разослали журналистам вопросы для интервью.
Перед этим Джо Байден дал свое первое большое интервью после дебатов с Дональдом Трампом. Президент США путался в формулировках, уклончиво отвечал на прямые вопросы и заявил, что только Бог может заставить его выйти из избирательной кампании.