«Օրբանը Մոսկվայում չի ներկայացնում ՆԱՏՕ-ն, այլ միայն իր երկիրը». Ստոլտենբերգ
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ստոլտենբերգը հայտարարել է, որ չնայած ղեկավարության փոփոխությանը Մեծ Բրիտանիան կշարունակի առանցքային դեր խաղալ ՆԱՏՕ-ում։
Անդրադառնալով Հունգարիայի վարչապետի այցին ՌԴ-ը Ստոլտենբերգը նշել է, որ Օրբանը Մոսկվայում չի ներկայացնում ՆԱՏՕ-ն, այլ միայն իր երկիրը։ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը Օրբանին հիշեցրել, որ «Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականությունը պետք է հարգվի»։
«Եթե մենք ցանկանում ենք հասնել բանակցային լուծման, մենք պետք է ռազմական աջակցություն ցուցաբերենք Ուկրաինային, և դա այն է, ինչ անում են ՆԱՏՕ-ի դաշնակիցները։ Դաշինքին «Մինսկ-3» պետք չէ ուկրաինական հակամարտությունում, նրան պետք են անվտանգության երաշխիքներ»։

"Orban does not represent NATO in Moscow, but only his country." Stoltenberg
NATO Secretary General Stoltenberg stated that despite the change in leadership, Great Britain will continue to play a vital role in NATO.
Regarding the Hungarian Prime Minister's visit to Russia, Stoltenberg noted that Orban does not represent NATO in Moscow, only his country. NATO Secretary General reminded Orban that "Ukraine's territorial integrity must be respected."
"If we want to reach a negotiated solution, we have to provide military support to Ukraine, and that's what NATO allies are doing."The alliance does not need Minsk-3 in the Ukrainian conflict; it needs security guarantees."