Թրամփն առաջ է անցել Բայդենից
ԱՄՆ-ի ևս երկու հարցում ցույց են տվել, որ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը մինչև 6 տոկոսային կետով մեծացրել է իր առավելությունը գործող նախագահ Ջո Բայդենի նկատմամբ, ինչը նրա ամենամեծ առավելությունն է երկու հարցումներում: Հուլիսի 3-ին հրապարակված New York Times/Siena College-ի հարցումը ցույց է տվել, որ Թրամփն առաջ է անցել Բայդենից 49/43% համամասնությամբ։ Wall Street Journal-ի հարցումը ցույց է տվել գրեթե նույն արդյունքները – 48% Թրամփ, 42%՝ Բայդեն։ Սա Թրամփի օգտին հարցումներից ամենամեծն է:
Բացի այդ, Times-ի հարցման մասնակիցների գրեթե երեք քառորդն ասել է, որ Բայդենը չափազանց ծեր է կրկին պաշտոնավարելու համար: Սա 5 տոկոսային կետով ավել է, քան նախորդ շաբաթվա համանման հարցման ժամանակ՝ բարձր մակարդակի բանավեճից առաջ:

Trump is ahead of Biden
Two more U.S. polls showed former President Donald Trump widening his lead over incumbent Joe Biden to 6 percentage points, his largest lead in either survey. A New York Times/Siena College poll published on July 3 showed Trump leading Biden by 49/43%. The Wall Street Journal poll showed almost the same results - 48% for Trump and 42% for Biden. This is the largest poll in favor of Trump.
In addition, nearly three-quarters of those polled by the Times said Biden is too old to run again. That's up 5 percentage points from a similar poll last week, ahead of the high-profile debate.