«Առողջ երկխոսություն ունենք Թուրքիայի հետ». Միրզոյան
Վրաստանում հանդիպել են ՀՀ և Վրաստանի ԱԳ նախարարներ Միրզոյանն ու Դարչիաշվիլին։  Հանդիպմանը հաջորդած մամլո ասուլիսում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա ու Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին․
«Մենք առողջ երկխոսություն ունենք Թուրքիայի հետ և գիտենք, որ շատ ժամանակ է անցել, ժամանակն է այն կյանքի կոչելու։ Ինչ վերաբերում է Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորմանը, շնորհակալություն, գնահատում ենք Ձեր դիրքորոշումը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացի վերաբերյալ: Դրա հետ մեկտեղ, ինչպես Ձեզ ասացի, պարոն նախարար, գոյություն ունի խաղաղության պայմանագիր, որին Հայաստանը դրական է վերաբերում, և դա շատ թափանցիկ գործընթաց է։  Ես նաև հայտարարություն եմ արել, որ եթե մենք ինտենսիվ աշխատենք մեկ ամսվա ընթացքում, կկարողանանք ավարտել այդ գործընթացը և ստորագրել այդ կարևոր համաձայնագիրը Ադրբեջանի հետ։ Մենք կարծում ենք, որ սա պատմական իրադարձություն է մեր տարածաշրջանում կայուն խաղաղության պահպանման և հաստատման համար:
Ցանկանում եմ քննարկել նաև ենթակառուցվածքների և հաղորդակցությունների լիարժեք բացման կարևորությունը տարածաշրջանի զարգացման և կայունության ապահովման տեսանկյունից: Մենք կառուցողական ենք տրամադրված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ենթակառուցվածքային և տրանսպորտային հաղորդակցությունների ամբողջական ապաշրջափակմանը։ Սա տնտեսապես կաջակցի ոչ միայն Հայաստանին, այլև տարածաշրջանի խոշոր երկրներին, և մենք կարծում ենք, որ դա ավելի շատ խաղաղություն կբերի տարածաշրջան», - նշել է Միրզոյանը։

"We have a healthy dialogue with Turkey." Mirzoyan
RA and Georgian Foreign Ministers Mirzoyan and Darchiashvili met in Georgia. At the press conference following the meeting, RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan referred to Armenia-Turkey and Armenia-Azerbaijan relations.
"We have a healthy dialogue with Turkey, and we know that a lot of time has passed; it's time to implement it. Thank you for normalizing relations with Azerbaijan. We appreciate your position regarding the border demarcation between Armenia and Azerbaijan. As I told you, Mr. Minister, there is a peace treaty that Armenia is optimistic about, and it is a very transparent process. I also stated that if we work intensively within a month, we can finish that process and sign that important agreement with Azerbaijan. This historical event maintains and establishes a stable peace in our region.
I would also like to discuss the importance of fully opening infrastructure and communications to ensure the development and stability of the region. We are constructively disposed to completely unblocking infrastructure and transport communications between Armenia and Azerbaijan. This will economically support not only Armenia but also the region's major countries, and we believe it will bring more peace to the area," Mirzoyan noted.