«ՌԴ-ն Հայաստանին իր դաշնակիցն է համարում». Օվերչուկ
Մոսկվան շարունակում է Երևանին համարել իր դաշնակիցը, իսկ երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցությունը նկատելի աճ է ցույց տալիս․ լրագրողներին հայտնել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։
«Մենք ելնում ենք նրանից, որ Հայաստանը մեր դաշնակիցն է։ Շատ կարևոր տնտեսական հարաբերություններ ունենք։ Հայաստանի հետ մեր ապրանքաշրջանառությունը կազմում է 7,3 մլրդ դոլար, ընդ որում, եթե նայենք վիճակագրությանը, ապա հունվար-ապրիլին այն կրկնակի աճել է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ։  Տեմպերը շատ լավ են, տնտեսությունը շատ լավ է զարգանում», - նշել է նա՝ հիշեցնելով նաև ԵՏՄ-ին Հայաստանի ակտիվ մասնակցության մասին։
Օվերչուկին Երևանի հետ համագործակցության մասին հարցրել են ՆԱՏՕ-ի հոբելյանական գագաթնաժողովի համատեքստում, որին հրավիրված են Ադրբեջանի, Հայաստանի, Վրաստանի, Իսրայելի, արաբական երկրների եւ հնդկա-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում ՆԱՏՕ-ի գործընկերների ներկայացուցիչները:

«Российская Федерация считает Армению своим союзником». Оверчук
Москва продолжает рассматривать Ереван как своего союзника, а экономическое сотрудничество между двумя странами демонстрирует заметный рост. Об этом журналистам сообщил вице-премьер РФ Алексей Оверчук.
«Мы исходим из того, что Армения является нашим союзником. У нас очень важные экономические отношения. Наш товарооборот с Арменией составляет 7,3 миллиарда долларов, и если посмотреть на статистику, то за январь-апрель он увеличился вдвое по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Темпы очень хорошие, экономика развивается очень хорошо ", - сказал он, напомнив также об активном участии Армении в ЕАЭС.
Оверчуку был задан вопрос о сотрудничестве с Ереваном в контексте юбилейного саммита НАТО, на который приглашены представители Азербайджана, Армении, Грузии, Израиля, арабских стран и партнеров НАТО в Индо-Тихоокеанском регионе.