Ուկրաինան 6000 արևային վահանակ է ստացել
Ուկրաինայի էներգետիկայի, առողջապահության նախարարությունների և Եվրահանձնաժողովի «Հույսի ճառագայթ» համատեղ նախագծի շրջանակներում Enel S.p.A.-ի արտադրած արևային մարտկոցների մի քանի խմբաքանակ ժամանել է Ուկրաինա։
Խոսքը շուրջ 2 ՄՎտ ընդհանուր հզորությամբ 5876 արևային մարտկոցների մասին է։ Դրանք բոլորը կնախատեսվեն ուկրաինական հիվանդանոցների կարիքները հոգալու համար։ Մամուլի ծառայությունը նաև նշել է, որ էլեկտրաէներգիայի սարքավորումները կուղղվեն Ժիտոմիրի, Վոլինի, Խմելնիցկիի, Կիևի և Օդեսայի շրջանների առողջապահական հաստատություններ։

Ukraine received 6000 solar panels
Several batches of solar panels produced by Enel S.p.A. have arrived in Ukraine within the framework of the "Beam of Hope" joint project of the Ministry of Energy and Health of Ukraine and the European Commission.
We are talking about 5876 solar panels with a total capacity of about 2 MW. All of them will be planned to meet the needs of Ukrainian hospitals. The press service also noted that the electrical equipment would be directed to healthcare facilities in Zhytomyr, Volyn, Khmelnytskyi, Kyiv, and Odesa regions.