ՆԱՏՕ-ի համաժողովին Վրաստանը կներկայացնի ԱԳ նախարարը
Հուլիսի 9-11-ը Վրաստանը կմասնակցի ՆԱՏՕ-ի հոբելյանական գագաթնաժողովին, որը նախատեսված է Վաշինգտոնում: Վրացական պատվիրակությունը կգլխավորի Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին: Նախարարը կմասնակցի նաև հուլիսի 10-ին նախատեսված ԱԳ նախարարների հանդիպմանը՝ գործընկեր երկրների ձևաչափով:
ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի ծրագրի համաձայն՝ գործընկեր երկրների մասնակցությունը նախատեսված է արտգործնախարարների մակարդակով․ համապատասխանաբար, Վաշինգտոնում կայանալիք գագաթնաժողովին մասնակցելու համար Վրաստանից հրավիրվել է արտաքին գործերի նախարարը:

The Foreign Minister will represent Georgia at the NATO conference
Georgia will participate in NATO's anniversary summit in Washington from July 9 to 11. The Georgian delegation will be headed by Georgia's Minister of Foreign Affairs, Ilya Darchiashvili. The minister will also participate in the meeting of foreign ministers scheduled for July 10 in the format of partner countries.
According to the NATO summit program, partner countries' participation is planned at the level of foreign ministers. Accordingly, the Minister of Foreign Affairs of Georgia was invited to participate in the summit in Washington.