Հարավկորեական Hyundai Rotem կորպորացիան ծրագրում է Լեհաստանի հետ լրացուցիչ համաձայնագիր կնքել K2 տանկերի նոր խմբաքանակների մատակարարման վերաբերյալ։ Այս մասին հայտարարել է Կորեայի պաշտպանության ձեռքբերման ծրագրերի վարչության (DAPA) ղեկավար Սեոկ Յունգ Գունը։
2022 թվականի հուլիսին Լեհաստանը և Հարավային Կորեան կնքեցին շրջանակային համաձայնագիր «Hyundai Rotem» կորպորացիայի կողմից արտադրված մոտ 1000 K2 տանկի մատակարարման համար։ Նույն թվականի օգոստոսին կնքվեց ավելի քան 3 միլիարդ դոլար արժողությամբ պայմանագիր, որով «Hyundai Rotem»-ը պարտավորվում էր Լեհաստանին մատակարարել առաջին 180 տանկը։

South Korea can supply tanks to Poland
The South Korean Hyundai Rotem Corporation plans to conclude an additional agreement with Poland on the supply of new batches of K2 tanks, Seok Jung-gun, head of the Korean Defense Acquisition Program Administration (DAPA), announced.
In July 2022, Poland and South Korea signed a framework agreement to supply about 1,000 K2 tanks manufactured by Hyundai Rotem Corporation. In August of the same year, a contract worth more than 3 billion dollars was signed, under which Hyundai Rotem committed to supply the first 180 tanks to Poland.