Թրամփը ԱՄՆ միլիարդատերերի հետ է հանդիպել
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերյան ընտրությունների նախօրեին կարողացավ ստանալ խոշոր դոնորների աջակցությունը, որոնք նրանից հեռու էին մնացել 2021 թվականի հունվարի 6-ին Կապիտոլիումի գրոհից հետո։ Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է «Bloomberg»-ը։
Նրանց թվում են ամերիկյան Blackstone ներդրումային ընկերության ղեկավար, միլիարդատեր Սթիվ Շվարցմանը և «հյուրանոցային մագնատ» Միրիամ Ադելսոնը։ Բացի այդ, հունիսի 13-ին ԱՄՆ նախկին ղեկավարը նախատեսում է Վաշինգտոնում հանդիպել որոշ խոշոր ամերիկյան կորպորացիաների ղեկավարների հետ։ Հանդիպման 100 մասնակիցների թվում են ակնկալվում JPMorgan Chase-ի, Citigroup-ի և Bank of America-ի ղեկավարներ Ջեյմի Դայմոնը, Ջեյն Ֆրեյզերը և Բրայան Մոյնիհանը։

Trump met with US billionaires
On Tuesday, "Bloomberg" reported that on the eve of the November elections, former US President Donald Trump managed to get the support of major donors who stayed away from him after the attack on the Capitol on January 6, 2021.
Among them are billionaire Steve Schwartzman, head of the American investment company Blackstone, and "hotel tycoon" Miriam Adelson. In addition, on June 13, the former US president plans to meet with the heads of some major American corporations in Washington. JPMorgan Chase, Citigroup, and Bank of America executives Jamie Dimon, Jane Fraser, and Brian Moynihan are expected to be among the 100 participants in the meeting.