«Ադրբեջանը առանցքային դեր է խաղում Եվրոպայի էներգետիկ անվտանգության հարցում». Բայդեն
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ուղերձ է հղել Կասպից ծովի նավթի և գազի 29-րդ միջազգային ցուցահանդեսի (Caspian Oil & Gas) և Կասպյան էներգետիկայի ու կանաչ էներգիայի 12-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը՝ անդրադառնալով նաև Ադրբեջանի՝ ԵՄ էներգետիկ խաղացողի դերին:
«Ադրբեջանը խաղում է Եվրոպայի գլոբալ էներգետիկ անվտանգության առանցքային դերերից մեկը։ Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել մաքուր էներգիայի նկատմամբ Ադրբեջանի աճող ուշադրության համար։ Կասպից ծովի ներուժը կարող է հանգեցնել նրան, որ Ադրբեջանում մաքուր էներգիայի արտադրությունն ապագայում կգերազանցի ավանդական էներգիայի արտադրությունը», - ասված է Բայդենի նամակում։

US President Joe Biden addressed the opening ceremony of the 29th Caspian Oil & Gas International Exhibition and the 12th Caspian Energy and Green Energy International Exhibition, which also discussed the role of Azerbaijan as an EU energy player.
"Azerbaijan plays one of the key roles in Europe's global energy security. I would like to thank Azerbaijan for its growing attention to clean energy. The potential of the Caspian Sea can lead to the fact that the production of clean energy in Azerbaijan will exceed the production of traditional energy in the future," said Biden's letter.