«Ողջունում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված քայլերը». Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Կասպից ծովի նավթի և գազի 29-րդ միջազգային ցուցահանդեսի (Caspian Oil & Gas) և Կասպյան ու կանաչ էներգետիկայի 12-րդ միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողության ժամանակ իր ուղերձում խոսել է հայ-ադրբեջանական խաղաղության  բանակցություններից։
«Աշխատում ենք Ադրբեջանի հետ էներգիայի աղբյուրների դիվերսիֆիկացման ուղղությամբ և մոտ ժամանակներս կավարտենք դեպի Նախիջևան գազատարի շինարարությունը։ Ողջունում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված քայլերը և խաղաղության համաձայնագիրը, որը, ինչպես սպասվում է, կստորագրվի։ Այն դիտարկում ենք որպես պատմական հնարավորություն», - նշել է Էրդողանը։

"We welcome the steps towards the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan". Erdogan
Turkish President Recep Tayyip Erdogan spoke about the Armenian-Azerbaijani peace negotiations in his address at the opening ceremony of the 29th Caspian Oil & Gas International Exhibition and the 12th Caspian and Green Energy International Exhibition.
"We are working with Azerbaijan in the direction of diversification of energy sources and will soon complete the construction of the gas pipeline to Nakhichevan. We welcome the steps towards the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan and the peace agreement, which is expected to be signed. We consider it as a historical opportunity," Erdogan said.