Թուրքիայում ներքաղաքական փոփոխություններ են սպասվում
Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունը (ԱԶԿ), որը գլխավորում է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, մարտի 31-ին տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններում պարտվելուց հետո պատրաստվում է արմատական փոփոխություններ ներքին քաղաքականության մեջ: Այդ մասին հայտնում է «Hürriyet» թերթը՝ նշելով, որ դա կլինի ոչ թե պարզապես փոփոխություն, այլ ԱԶԿ-ի «քաղաքական պարադիգմի փոփոխություն»։
Նախարարների կաբինետի և կուսակցության փոփոխությունների հետ մեկտեղ բարեփոխումները կանդրադառնան մարդու իրավունքների ոլորտին, որոնց խախտման համար Թուրքիային անընդհատ քննադատում են Եվրամիությունում: Երկիրը ձգտում է ԵՄ-ին անդամակցել գրեթե 20 տարի։

Internal political changes are expected in Turkey
Turkey's ruling Justice and Development Party (AKP), led by President Recep Tayyip Erdogan, is preparing for radical changes in domestic politics after losing local government elections on March 31. "Hürriyet" newspaper reports about it, noting that it will not be just a change, but a "change in the political paradigm" of AKP.
Along with the changes in the cabinet of ministers and the party, the reforms will affect the sphere of human rights, for the violation of which Turkey is constantly criticized in the European Union. The country has been seeking EU membership for almost 20 years.