Վրաստանի խորհրդարանի կոմիտեն դրական է գնահատել վետոն չեղարկելու նախագահի նախագիծը
Իրավական հարցերով խորհրդարանական հանձնաժողովը հավանություն է տվել «օտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրենքի վետոյի վերացմանը: Որոշումը կայացվել է կոմիտեի կողմից րոպեներ առաջ: Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին մայիսի 18-ին վետո էր դրել օրենքի վրա:
Սալոմե Զուրաբիշվիլին դրան ավելացրել էր միայն մեկ հոդված, որի համաձայն՝ օրենքը կգործի միայն մեկ օր ուժի մեջ մտնելուց հետո և ուժը կկորցնի արդեն երկրորդ օրը: Խորհրդարանը նախագահի վետոն կքննարկի արդեն լիագումար նիստում։ Խորհրդարանը մայիսի 14-ին երրորդ ընթերցմամբ ընդունեց «օտարերկրյա ազդեցության թափանցիկության մասին» օրինագիծը:

The committee of the Parliament of Georgia positively assessed the president's project to cancel the veto
The parliamentary committee on legal issues has approved the removal of the veto of the law "on transparency of foreign influence." The decision was made by the committee minutes ago. Georgian President Salome Zurabishvili vetoed the law on May 18.
Salome Zurabishvili added only one article to it, according to which the law will be in force only one day after it enters into force and will expire on the second day. The Parliament will discuss the president's veto in the plenary session. On May 14, the Parliament adopted the "On Transparency of Foreign Influence" bill in the third reading.