ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձրագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը X-ի իր էջում անդրադարձել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հեռախոսազրույցին։
«Մտքերի արդյունավետ փոխանակություն Արարատ Միրզոյանի հետ՝ մեր հագեցած երկկողմ օրակարգի, Հայաստանի կայունությանն աջակցության և Հայաստան-ԵՄ գործընկերության նոր ծրագրի մասին:
Ինչ վերաբերում է տարածաշրջանային խնդիրներին, վերահաստատեցի աջակցությունը հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին. մեր ընդհանուր նպատակը Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղությունն է», - գրել է Բորելը։

«Наша общая цель – стабильный мир на Южном Кавказе». Боррель
Верховный представитель ЕС по вопросам внешней политики и безопасности Жозеп Боррель на своей X-странице сослался на телефонный разговор с министром иностранных дел РА Араратом Мирзояном.
«Эффективный обмен идеями с Араратом Мирзояном о нашей полной двусторонней повестке дня, поддержке стабильности Армении и новой программе партнерства Армения-ЕС.
Что касается региональных вопросов, я подтвердил поддержку процесса нормализации отношений. наша общая цель – стабильный мир на Южном Кавказе», – написал Боррель.