Ադրբեջանի և Գերմանիայի ԱԳ նախարարները քննարկել են խաղաղության գործընթացը
Գերմանիայի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Անալենա Բերբոքն ու Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց են ունեցել։
Նախարարները քննարկել են ադրբեջանա-գերմանական երկկողմ հարաբերությունների ներկա վիճակը և հեռանկարները։
Գերատեսչությունների ղեկավարներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին և քննարկել են Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացը։
Բայրամովը Բերբոքին մանրամասն տեղեկացրել է մայիսի 10-ին և 11-ին Ալմաթիում Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ տեղի ունեցած բանակցությունների մասին։
Ընդգծվել է Բաքվի և Երևանի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների և վերջին շրջանում ձեռնարկված վստահության ամրապնդման միջոցառումների կարևորությունը։

Foreign Ministers of Azerbaijan and Germany discussed the peace process
Foreign Ministers of Germany and Azerbaijan, Annalena Baerbock and Jeyhun Bayramov, had a telephone conversation.
The ministers discussed the current state and prospects of bilateral relations between Azerbaijani and Germany.
The heads of the departments also discussed the situation in the region and the peace process between Azerbaijan and Armenia.
Bayramov informed Baerbock in detail about the negotiations with the Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, in Almaty on May 10 and 11.
The importance of the agreements reached between Baku and Yerevan and the recent confidence-building measures was emphasized.