Իրանի նախագահը զոհվել է․ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ
Իրանական լրատվամիջոցները պաշտոնապես հայտնում են նախագահ էբրահիմ Ռայիսիի և վթարի ենթարկված ուղղաթիռի մյուս անդամների զոհվելու մասին։
Ըստ այդմ, երեկ տեղի ունեցած վթարի հետևանքով զոհվել են նախագահ էբրահիմ Ռայիսին, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը, նահանգապետ Մալիք Ռահմատին, Թավրիզի իմամ Մալիք Ռահմատին ու ևս 5 մարդ (ներառյալ անձնակազմը):
Իրանի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես կատարում է առաջին տեղակալ Մոհամմադ Մոխբերին։
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ Իրանի նախագահ Ռաիսիին տեղափոխող ուղղաթիռը կոշտ վայրէջք է կատարել Ադրբեջանի հետ սահմանի` Ջուլֆա քաղաքի մոտ։ IRNA գործակալության հաղորդմամբ՝ պատճառը եղանակային վատ պայմաններն են եղել։

The president of Iran has died. OFFICIAL
Iranian media officially informs about the deaths of President Ebrahim Raisi and other members of the crashed helicopter.
Accordingly, President Ebrahim Raisi, Minister of Foreign Affairs Hossein Amir Abdollahian, Governor Malik Rahmati, Imam Malik Rahmati, and 5 other people (including the crew) were killed in the accident yesterday.
The first deputy, Mohammad Mokhber, temporarily exercises the powers of the President of Iran.
It was reported earlier that the helicopter carrying the Iranian president, Raisi, had a hard landing near the border with Azerbaijan in Julfa. According to the IRNA agency, the reason was bad weather conditions.