Իրանի նախագահը զոհվել է․ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ
Իրանական լրատվամիջոցները պաշտոնապես հայտնում են նախագահ էբրահիմ Ռայիսիի և վթարի ենթարկված ուղղաթիռի մյուս անդամների զոհվելու մասին։
Ըստ այդմ, երեկ տեղի ունեցած վթարի հետևանքով զոհվել են նախագահ էբրահիմ Ռայիսին, արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը, նահանգապետ Մալիք Ռահմատին, Թավրիզի իմամ Մալիք Ռահմատին ու ևս 5 մարդ (ներառյալ անձնակազմը):
Իրանի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես կատարում է առաջին տեղակալ Մոհամմադ Մոխբերին։
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ Իրանի նախագահ Ռաիսիին տեղափոխող ուղղաթիռը կոշտ վայրէջք է կատարել Ադրբեջանի հետ սահմանի` Ջուլֆա քաղաքի մոտ։ IRNA գործակալության հաղորդմամբ՝ պատճառը եղանակային վատ պայմաններն են եղել։

Иранские СМИ официально сообщают о гибели президента Эбрагима Раиси и других членов разбившегося вертолета.
Следовательно, вчера в результате катастрофы погибли президент Эбрагим Раиси, министр иностранных дел Хосейн Амир Абдоллахян, губернатор Малик Рахмати, имам Малик Рахмати и еще пять человек (включая экипаж).
Полномочия президента Ирана временно исполняет первый заместитель Мохаммад Мохбери.
Ранее сообщалось , что вертолет, на борту которого находился президент Ирана Раиси, совершил жесткую посадку вблизи границы с Азербайджаном, города Джульфа. По данным агентства IRNA, причиной стали плохие погодные условия.