Ադրբեջանը վերսկսում է Իրանում իր դեսպանատան աշխատանքը
Անցյալ տարվա հունվարին Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո Իրանում երկրի դիվանագիտական ​​ներկայացուցչությունը վերսկսում է իր աշխատանքը։
Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեի խոսքով, անցյալ տարվա հունվարին Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո իրանական կողմի հետ բանակցությունների հիմնական ուղղություններից մեկը եղել է դեսպանատանն անվտանգության լիակատար երաշխիք տրամադրելու հարցը․ «Արդյունքում արդեն որոշվել է դեսպանատան նոր վայրը»,- ասաց նա։
Այժմ նախապատրաստական ​​աշխատանքներ են տարվում դեսպանատան նոր նստավայրի համար. «Անհրաժեշտ աշխատանքների ավարտից հետո նախատեսվում է դեսպանության գործունեությունը վերսկսել նոր վայրում»։

Azerbaijan resumes the work of its embassy in Iran
After the terrorist attack on the Azerbaijani embassy in Iran in January of last year, the country's diplomatic representation in Iran resumed its work.
According to the press secretary of the Ministry of Foreign Affairs, Aykhan Hajizadeh, after the terrorist attack on the Azerbaijani embassy in Iran in January last year, one of the main directions of negotiations with the Iranian side was to provide a complete security guarantee to the embassy. "As a result, the embassy's new location has already been decided," he said.
Preparations are now being made for the embassy's new residence. "After the completion of the necessary works, it is planned to resume the embassy's activity in the new location."