Հունաստանի ԱԳՆ-ն ընդգծում է հայ-ադրբեջանական սահմանին էսկալացիայից խուսափելու կարևորությունը
«Ընդգծելով Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և բարգավաճման անհրաժեշտությունը՝ մենք ողջունում ենք ապրիլի 19-ին հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև Պետական սահմանների սահմանազատման և սահմանների անվտանգության հանձնաժողովի 8-րդ նիստի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունը։
Մենք նշում ենք, որ երկու կողմերն էլ պայմանավորվել են, որ սահմանի սահմանազատման գործընթացը հիմնված կլինի Ալմա-Աթայի 1991թ. հռչակագրի վրա: Կողմերին խրախուսում ենք շարունակել համաձայնեցված քայլերի իրականացումը և ընդգծում ենք հայ-ադրբեջանական սահմանին էսկալացիայից խուսափելու կարևորությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում։

МИД Греции приветствовал на странице X соглашение, достигнутое между Арменией и Азербайджаном.
"Подчеркивая необходимость мира, стабильности и процветания в регионе Южного Кавказа, мы приветствуем соглашение, достигнутое в ходе 8-го заседания комиссий по государственной демаркации и безопасности границ между армянской и азербайджанской сторонами.
Отметим, что обе стороны договорились, что процесс делимитации границ будет основан на Алма-Атинской декларации 1991 года. Мы призываем стороны продолжить реализацию согласованных шагов и подчеркиваем важность недопущения эскалации на армяно-азербайджанской границе", - говорится в сообщении.