«Խաղաղության հասնելու շատ լավ հնարավորություններ կան». Ալիև
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացող գործընթացի արդյունքում սկսվեց դելիմիտացիա, անգամ՝ սահմանների դեմարկացիա։ Մեզ է վերադարձվել 1990 և 1992 թվականներին օկուպացված ադրբեջանական 4 գյուղ․ այս մասին ապրիլի 26-ին Բեռլինում, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նշելով, որ այսօր առավոտյան գործունեությունը դադարեցրել է Ադրբեջանում տեղակայված ռուս-թուրքական համատեղ մոնիտորինգային կենտրոնը, Ալիևը ընդգծել է. «Այսինքն, խաղաղության հասնելու համար շատ լավ հնարավորություններ կան։ Մենք պատրաստ ենք համագործակցել այն երկրների հետ, որոնք ցանկանում են մեզ աջակցել այդ հարցում՚։ Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների հաջորդ հանդիպումը նախատեսվում է Ղազախստանում։ Այսպիսով, հավելյալ քայլեր ենք իրականացնում խաղաղության պայմանագրի ստորագրման ուղղությամբ։ Սկսվել է դելիմիտացիան, անգամ սահմանի դեկորացիան»։

"There are excellent opportunities to achieve peace." Aliyev
As a result of the ongoing process between Armenia and Azerbaijan, delimitation and even demarcation of borders began. 4 Azerbaijani villages occupied in 1990 and 1992 were returned to us. During a joint press conference with German Chancellor Olaf Scholz, Azerbaijan's President Ilham Aliyev announced this on April 26 in Berlin.
Aliyev emphasized that Azerbaijan's joint Russian-Turkish monitoring center stopped its activities this morning. In other words, there are excellent opportunities to achieve peace. "We are ready to cooperate with those countries that want to support us in this matter. The next meeting of the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia is planned in Kazakhstan. Thus, we are taking additional steps towards signing the peace agreement. The delimitation has started; even the border decoration has begun."