«Խաղաղության հասնելու շատ լավ հնարավորություններ կան». Ալիև
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացող գործընթացի արդյունքում սկսվեց դելիմիտացիա, անգամ՝ սահմանների դեմարկացիա։ Մեզ է վերադարձվել 1990 և 1992 թվականներին օկուպացված ադրբեջանական 4 գյուղ․ այս մասին ապրիլի 26-ին Բեռլինում, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նշելով, որ այսօր առավոտյան գործունեությունը դադարեցրել է Ադրբեջանում տեղակայված ռուս-թուրքական համատեղ մոնիտորինգային կենտրոնը, Ալիևը ընդգծել է. «Այսինքն, խաղաղության հասնելու համար շատ լավ հնարավորություններ կան։ Մենք պատրաստ ենք համագործակցել այն երկրների հետ, որոնք ցանկանում են մեզ աջակցել այդ հարցում՚։ Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարների հաջորդ հանդիպումը նախատեսվում է Ղազախստանում։ Այսպիսով, հավելյալ քայլեր ենք իրականացնում խաղաղության պայմանագրի ստորագրման ուղղությամբ։ Սկսվել է դելիմիտացիան, անգամ սահմանի դեկորացիան»։

«Есть очень хорошие возможности для достижения мира». Алиев
В результате продолжающегося процесса между Арменией и Азербайджаном началась делимитация и даже демаркация границ. Нам возвращены 4 азербайджанских села, оккупированные в 1990 и 1992 годах. Об этом президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил 26 апреля в Берлине в ходе совместной пресс-конференции с канцлером Германии Олафом Шольцем.
Отметив, что расположенный в Азербайджане совместный российско-турецкий мониторинговый центр сегодня утром прекратил свою деятельность, подчеркнул Алиев. «Другими словами, есть очень хорошие возможности для достижения мира. Мы готовы сотрудничать с теми странами, которые хотят поддержать нас в этом вопросе. Следующая встреча министров иностранных дел Азербайджана и Армении запланирована в Казахстане. Таким образом, мы предпринимаем дополнительные шаги к подписанию мирного соглашения. Началась делимитация, и даже демаркация границы » .