Աղդամում ռուս-թուրքական համատեղ մոնիթորինգային կենտրոնի գործունեությունը կդադարեցվի
Աղդամում ռուս-թուրքական համատեղ մոնիթորինգային կենտրոնի գործունեությունը կդադարեցվի: Այդ մասին հայտնել են Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունից։
«2021 թվականի հունվարի 30-ին Աղդամ քաղաքում ստեղծված ռուս-թուրքական համատեղ մոնիթորինգային կենտրոնի գործունեության ավարտի գործընթացը, որը նպատակ ունի վերահսկել կրակի դադարեցումը և կանխել ղարաբաղյան տարածաշրջանում իրավախախտումները Թուրքիայի և Ռուսաստանի միջև ստորագրված հուշագրի համաձայն, շարունակվում է Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև համակարգմամբ», - ասվում է տեղեկատվության մեջ։

The operation of the joint Russian-Turkish monitoring center in Aghdam will be stopped
The Ministry of Defense of Turkey reported that the operation of the joint Russian-Turkish monitoring center in Aghdam will be stopped.
The information said, "The process of completing the activities of the joint Russian-Turkish monitoring center established in the city of Aghdam on January 30, 2021, which aims to monitor the ceasefire and prevent violations in the Karabakh region in accordance with the memorandum signed between Turkey and Russia, continues with the coordination between Azerbaijan and Russia."