Նեթանյահուն բանակին հանձնարարել է հարձակման թիրախներ առաջարկել Իրանում
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հանձնարարել է Իսրայելի պաշտպանության ուժերին (IDF) Իրանի հարձակմանն ի պատասխան թիրախների տարբերակ ներներկայացնել, որոնց վրա հարձակումներն «ազդանշան կուղարկեն», բայց չեն հանգեցնի զոհերի, տարբերակները կարող են ներառել թիրախներ Թեհրանում կամ կիբերհարձակում, գրում է թերթը The Washington Post-ը:
Բացի այդ, Իսրայելը քննարկում է Իրանի հարձակմանը նման պատասխան տալ, որպեսզի «չբարկացնի միջազգային դաշնակիցներին ու չկորցնի Թեհրանի դեմ դաշինք ստեղծելու հնարավորությունը», հավելում է թերթը։
Ըստ աղբյուրի՝ Նեթանյահուն նշել է, որ կարևոր է արձագանքել, քանի որ դա հաղորդագրություն կլինի բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են վնասել Իսրայելին։

Netanyahu instructed the military to suggest attack targets in Iran
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has instructed the Israel Defense Forces (IDF) to present options for targets in response to an Iranian attack that would "send a signal" but not cause casualties, options that could include targets in Tehran or a cyber attack, writes the newspaper The Washington Post.
In addition, Israel is considering such a response to Iran's attack in order not to anger international allies and lose the opportunity to create an alliance against Tehran, the newspaper adds.
"Our allies do not want us to react too seriously; we also want to work with our allies. We don't need to make victims, but reacting is important because it is a message to all those who want to harm us," said the source.