Իսրայելն Իրանի հարձակմանը կպատասխանի ճիշտ ժամանակին և ճիշտ ձևով. Գանց
Իսրայելը պետք է ամրապնդի ռազմավարական դաշինքը և տարածաշրջանային համագործակցությունը, որը թույլ տվեց նրան դիմակայել Իրանի հարձակմանը: Այս մասին հայտարարել է ռազմական կաբինետի նախարար Բենի Գանցը՝ հավելելով, որ Իսրայելն Իրանի հարձակմանը կպատասխանի ճիշտ ժամանակին և ճիշտ ձևով:
«Իրանը գլոբալ խնդիր է, այն տարածաշրջանային մարտահրավեր է, և վտանգ է նաև Իսրայելի համար: Երեկ աշխարհը ակնհայտորեն Իսրայելի հետ վտանգի առաջ  կանգնեց։ Իսրայելն ընդդեմ Իրանի, աշխարհն ընդդեմ Իրանի՝ սա է արդյունքը: Սա ռազմավարական ձեռքբերում է, որը մենք պետք է օգտագործենք Իսրայելի անվտանգության համար»,- ասել է նա։
«Իսրայելը երեկ ապացուցեց, որ ինքը ռազմական և տեխնոլոգիական հզորության խարիսխ է և անվտանգության խարիսխ՝ Մերձավոր Արևելքում:
Նույնիսկ այսօր մենք պետք է հիշենք, որ մենք դեռ չենք լուծել մեր խնդիրները՝ առաջին հերթին պատանդների վերադարձը և հյուսիսի և հարավի բնակիչների դեմ սպառնալիքի վերացումը»։

Israel will respond to Iran's attack at the right time and in the right way. Gants
Israel must strengthen the strategic alliance and regional cooperation that allowed it to withstand an Iranian attack. It was stated by the minister of the military cabinet, Benny Gantz, that Israel would respond to Iran's attack at the right time and in the right way.
"Iran is a global problem, it is a regional challenge, and it is a threat to Israel as well. Yesterday, the world was clearly in danger with Israel. Israel vs. Iran, the world vs. Iran, this is the result. He said that this is a strategic achievement we must use for Israel's security," he said.
"Israel proved yesterday that it is an anchor of military and technological power and an anchor of security in the Middle East.
Even today, we must remember that we have not yet solved our problems, first of all, the return of the hostages and the elimination of the threat against the people of the north and the south."