Հորդանանը ժամանակավորապես փակում է օդային տարածքը
Հորդանանի իշխանությունները որոշել են ժամանակավորապես փակել երկրի օդային տարածքը, հայտնում է Հորդանանի Պետրա գործակալությունը։
«Հորդանանի քաղաքացիական ավիացիայի վարչության որոշմամբ՝ ժամանակավորապես և որպես նախազգուշական միջոց կփակվի Հորդանանի օդային տարածքը բոլոր ժամանումների, մեկնումների և տարանցիկ չվերթների համար՝ սկսած շաբաթ օրվանից՝ տեղական ժամանակով ժամը 23:00-ից»,- ասվում է գործակալության հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ օդային տարածքը փակ կլինի մի քանի ժամով, թարմացումներ կլինեն՝ կախված զարգացումներից։ ԶԼՄ-ները հայտնում են, որ այս ամենը կապված է Իրանի հնարավոր հարձակման հետ։

Jordan temporarily closes airspace
The Jordanian Petra agency reports that the Jordanian authorities have temporarily closed the country's airspace.
"The Jordanian Civil Aviation Authority has decided to temporarily and as a precautionary measure close Jordanian airspace to all arrivals, departures, and transit flights starting Saturday at 11:00 p.m. local time," the agency said in a statement.
It is noted that the airspace will be closed for several hours; there will be updates depending on the developments. The mass media report that all this is connected with a possible attack by Iran.