Վրաստանն ՈւԵՖԱ-ից 9.25 մլն եվրո կստանա
Վրաստանը Եվրո-2024-ին մասնակցելու համար կստանա 9,25 մլն եվրո մրցանակային գումար, հայտնել են եվրոպական ֆուտբոլային միությունում: Այդ գումարը ՈւԵՖԱ-ն հատկացնում է Եվրոպայի առաջնության յուրաքանչյուր մասնակից երկրի համար։
Վրաստանի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս է եկել Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության եզրափակիչ՝ 11 մետրանոցներով 4:2 հաշվով հաղթելով Հունաստանին (խաղի հիմնական և լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է 0:0 հաշվով):
Վրացական թիմն այժմ կխաղա F խմբում: նրա մրցակիցները կլինեն Պորտուգալիայի, Թուրքիայի և Չեխիայի հավաքականները: Մրցաշարը կանցկացվի Գերմանիայում՝ 2024 թվականի հունիսի 14-ից հուլիսի 14-ը: Եվրո-2024-ի մրցանակային ֆոնդը հասել է ռեկորդային՝ 371 միլիոն եվրոյի:

Грузия получит от УЕФА 9,25 миллиона евро
Грузия получит 9,25 миллиона евро призовых за участие в Евро-2024, сообщил Европейский футбольный союз. Эту сумму УЕФА выделяет каждой стране, участвующей в чемпионате Европы.
Сборная Грузии по футболу вышла в финал чемпионата Европы 2024 года, разгромив Грецию со счетом 4:2 по пенальти (основное и дополнительное время завершились со счетом 0:0).
Сборная Грузии теперь будет играть в группе F. ее соперниками станут команды Португалии, Турции и Чехии. Турнир пройдет в Германии с 14 июня по 14 июля 2024 года. Призовой фонд Евро-2024 достиг рекордных 371 миллиона евро.