Վրաստանն ՈւԵՖԱ-ից 9.25 մլն եվրո կստանա
Վրաստանը Եվրո-2024-ին մասնակցելու համար կստանա 9,25 մլն եվրո մրցանակային գումար, հայտնել են եվրոպական ֆուտբոլային միությունում: Այդ գումարը ՈւԵՖԱ-ն հատկացնում է Եվրոպայի առաջնության յուրաքանչյուր մասնակից երկրի համար։
Վրաստանի ֆուտբոլի հավաքականը դուրս է եկել Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության եզրափակիչ՝ 11 մետրանոցներով 4:2 հաշվով հաղթելով Հունաստանին (խաղի հիմնական և լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել է 0:0 հաշվով):
Վրացական թիմն այժմ կխաղա F խմբում: նրա մրցակիցները կլինեն Պորտուգալիայի, Թուրքիայի և Չեխիայի հավաքականները: Մրցաշարը կանցկացվի Գերմանիայում՝ 2024 թվականի հունիսի 14-ից հուլիսի 14-ը: Եվրո-2024-ի մրցանակային ֆոնդը հասել է ռեկորդային՝ 371 միլիոն եվրոյի:

Georgia will receive 9.25 million euros from UEFA.
Georgia will receive 9.25 million euros in prize money for participating in Euro-2024, the European Football Union reported. UEFA allocates that amount for each country participating in the European Championship.
The Georgian football team reached the finals of the 2024 European Championship, defeating Greece 4:2 on penalties (central and extra time ended 0:0).
The Georgian team will now play in Group F. Its rivals will be the teams of Portugal, Turkey, and the Czech Republic. The tournament will be held in Germany from June 14 to July 14, 2024. The prize fund for Euro-2024 reached a record 371 million euros.