Ուկրաինան ԱՄՀ-ից 900 մլն դոլար է ստացել
Մարտի 26-ին Ուկրաինայի պետբյուջե է մուտքագրվել Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կողմից EFF ընդլայնված ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում ֆինանսական աջակցության երրորդ տրանշը՝ 880 միլիոն դոլարի չափով: Այդ մասին հայտնել է վարչապետ Դենիս Շմիգալը։
«Միջոցները կօգնեն ծածկել առաջնահերթ բյուջետային ծախսերը և պահպանել մակրոֆինանսական կայունությունը», - հավելել է կառավարության ղեկավարը: Շմիգալը նշել է, որ Ուկրաինան շարունակում է հաջողությամբ կատարել իր պարտավորությունները գործընկերների առջև և պատրաստվում է ծրագրի հաջորդ վերանայմանը:

26 марта в государственный бюджет Украины был перечислен третий транш финансовой помощи Международного валютного фонда в рамках программы расширенного финансирования EFF в размере 880 миллионов долларов. Об этом сообщил премьер-министр Денис Шмыгаль.
"Средства помогут покрыть приоритетные расходы бюджета и сохранить макрофинансовую стабильность", - добавил глава правительства. Шмыгаль отметил, что Украина продолжает успешно выполнять свои обязательства перед партнерами и готовится к очередному пересмотру программы.