Ուկրաինան ԱՄՀ-ից 900 մլն դոլար է ստացել
Մարտի 26-ին Ուկրաինայի պետբյուջե է մուտքագրվել Արժույթի միջազգային հիմնադրամի կողմից EFF ընդլայնված ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում ֆինանսական աջակցության երրորդ տրանշը՝ 880 միլիոն դոլարի չափով: Այդ մասին հայտնել է վարչապետ Դենիս Շմիգալը։
«Միջոցները կօգնեն ծածկել առաջնահերթ բյուջետային ծախսերը և պահպանել մակրոֆինանսական կայունությունը», - հավելել է կառավարության ղեկավարը: Շմիգալը նշել է, որ Ուկրաինան շարունակում է հաջողությամբ կատարել իր պարտավորությունները գործընկերների առջև և պատրաստվում է ծրագրի հաջորդ վերանայմանը:

Ukraine received $900 million from the IMF
Prime Minister Denys Shmyhal announced that on March 26, the third tranche of financial assistance from the International Monetary Fund within the framework of the EFF extended financing program, for 880 million dollars, was transferred to the state budget of Ukraine.
The head of government added, "The funds will help to cover priority budget expenses and maintain macro-financial stability." Shmyhal noted that Ukraine successfully fulfills its obligations to its partners and is preparing for the following program review.