Բաքվի և Մոսկվայի հարաբերությունները որակապես նոր մակարդակի են հասել. Ալիև
Բաքվի և Մոսկվայի հարաբերությունները հասել են որակական նոր մակարդակի, ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Ալիևը նշել է, որ ընթացիկ տարին լավ արդյունքներ կբերի երկկողմ հարաբերությունների համար։
«Մեր դաշնակցային համագործակցությունը կամրապնդվի ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների: Այն կարևոր գործոն է տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության համար», - ասել է Ալիևը:
Ալիևը նաև հավելել է, որ համագործակցության ամրապնդման շրջանակներում բոլոր խնդիրները հաջողությամբ ավարտվում են, ապրանքաշրջանառությունն աճել է 17%-ով և մոտեցել 4,5 մլրդ դոլարի։

Relations between Baku and Moscow have reached a qualitatively new level. Aliev
At a meeting with the Prime Minister of Russia, Mikhail Mishustin, and the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, it was announced that relations between Baku and Moscow had reached a new qualitative level. Aliyev noted that the current year will bring good results for bilateral ties.
"Our allied cooperation will be strengthened for the benefit of our countries and peoples. It is an important regional stability and security factor," Aliyev said.
Aliyev also added that all issues were successfully resolved within the framework of strengthening cooperation, and the turnover of goods increased by 17% and reached 4.5 billion dollars.