Նավալնիի մորը ցույց են տվել որդու մարմինը և պահանջել նրա գաղտնի հուղարկավորությունը
Ալեքսեյ Նավալնիի մայրը՝ Լյուդմիլա Նավալնայան, տեսանյութ է հրապարակել, որում հայտարարել է, որ քննիչները ցույց են տվել իր որդու մարմինը և սկսել են պայմաններ թելադրել այն մասին, թե «որտեղ, ինչպես և երբ պետք է հուղարկավորվի Ալեքսեյը»:
«Իմ ներկայությամբ նրանք հրամաններ էին ստանում կա՛մ Կրեմլից, կա՛մ Քննչական կոմիտեից։ Ուզում են, որ հուղարկավորությունն արվի թաքուն, առանց հրաժեշտի։ Ինձ ուզում են տանել թարմ գերեզմանի մոտ ու ասել. «Ահա՛ քո տղան պառկած է»։ Ես համաձայն չեմ այս ամենի հետ: Նրանք սկսեցին սպառնալ ինձ և նայելով աչքերիս՝ ասացին, որ եթե ես չհամաձայնվեմ գաղտնի հուղարկավորությանը, ապա ինչ-որ բան կանեն իմ որդու դիակի հետ»,- պատմել է Նավալնիի մայրը։
Նրա խոսքով՝ քննիչ Վորոպաևը բացահայտ ասել է, որ «ժամանակը ձեր օգտին չի աշխատում, դիակները քայքայվում են»։ Լյուդմիլա Նավալնայան ևս մեկ անգամ պահանջել է որդու մարմինը հանձնել իրեն։

Alexei Navalny's mother was shown her son's body and demanded a secret burial
Alexei Navalny's mother, Lyudmila Navalnaya, released a video in which she said investigators had shown her son's body and began dictating terms about "where, how and when Alexei should be buried."
"In my presence, they received orders either from the Kremlin or from the Investigative Committee. They want the funeral to be done secretly, without a farewell. They want to take me to a fresh grave and say. "Here is your son lying down." I disagree with all of this. They started threatening me and looking me in the eyes, they said that if I don't agree to the secret burial, they will do something with my son's body," said Navalny's mother.
According to him, investigator Voropaev openly said that "time does not work in your favor, the corpses are decomposing." Lyudmila Navalnaya once again demanded that her son's body be handed over to her.