Պեսկովը խոսել է Պուտինի՝ Հայաստան այցի հնարավորության մասին
ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովն անդրադարձել է Միջազգային քրեական դատարանին պաշտոնական Երևանի անդամակցությունից հետո Վլադիմիր Պուտինի՝ Հայաստան հնարավոր այցին։
«Մենք արդեն ասել ենք, որ նոր իրողություններ են՝ կապված միջազգային ստատուտին Հայաստանի միանալու հետ։ Այն իհարկե, չի կարող բացասական ազդեցություն չունենալ մեր երկկողմ հարաբերությունների վրա։
Իհարկե, այստեղ կարևոր են Հայաստանի մեր գործընկերներից որոշակի հավաստիացումները։  Բայց հարցը պետք է քննարկել մեր հայ գործընկերների հետ երկխոսության շրջանակներում»,- TACC-ի հետ զրույցում ասել է Դմիտրի Պեսկովը` անդրադառնալով Հայաստան Պուտինի այցին։

Песков рассказал о возможности визита Путина в Армению
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков упомянул о возможном визите Владимира Путина в Армению после официального членства Еревана в Международном уголовном суде.
" Мы уже говорили, что есть новые реалии, связанные с присоединением Армении к этому международному статуту. Конечно, это не может не оказать негативного влияния на наши двусторонние отношения.
Конечно, здесь важны определенные заверения наших коллег в Армении. Но вопрос должен обсуждаться в рамках диалога с нашими армянскими партнерами ", - сказал Дмитрий Песков в разговоре с TACC, имея в виду визит Путина в Армению.