Ողջունում ենք Ադրբեջանի հանձնառությունը վերսկսելու Բրյուսելյան եռակողմ ձևաչափը. Միշել
Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը X-ի իր հարթակում շնորավորել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ վերընտրվելու կապակցությամբ։
«Շնորհավորել եմ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևին վերընտրվելու կապակցությամբ և լավագույն բարեմաղթանքներ փոխանցել նրա նոր մանդատի կապակցությամբ: Ընդգծել եմ շարունակական համագործակցության կարևորությունը ԵԱՀԿ շրջանակներում։ Քննարկել ենք  նաև ԵՄ-Ադրբեջան հարաբերությունները և համագործակցությունը. ներառյալ կապը և էներգետիկան:
Առարկայական քննարկումներ ենք անցկացրել նաև հայ-ադրբեջանական կարգավորման շուրջ։ Ողջունել ենք Ադրբեջանի հանձնառությունը՝ վերսկսելու եռակողմ հանդիպումը Բրյուսելյան գործընթացի շրջանակներում՝ կայուն և բարգավաճ Հարավային Կովկասի հասնելու համար», - ասված է գրառման մեջ։

Мы приветствуем стремление Азербайджана возобновить брюссельский трехсторонний формат. Мишель
Президент Совета Европы Шарль Мишель поздравил президента Азербайджана Ильхама Алиева по случаю его переизбрания.
"Я поздравил президента Азербайджана Алиева с переизбранием и передал наилучшие пожелания в связи с его новым мандатом. Я подчеркнул важность постоянного сотрудничества в рамках ОБСЕ. Мы также обсудили отношения и сотрудничество ЕС-Азербайджан. включая связь и энергию.
Мы также провели актуальные дискуссии по армяно-азербайджанскому урегулированию. Мы приветствовали стремление Азербайджана возобновить трехстороннюю встречу в рамках Брюссельского процесса с целью достижения стабильного и процветающего Южного Кавказа ", - говорится в сообщении.