Հուսով ենք՝ Հայաստանի ղեկավարությունը ճիշտ ընտրություն կկատարի
Հայ ժողովրդի շահերն անբաժանելի են Ռուսաստանի հետ բարիդրացիական կապերից, մեր երկրները շարունակում են մնալ դաշնակիցներ, ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան։
«Հուսով ենք՝ Հայաստանի ղեկավարությունը դա հաշվի կառնի և ճիշտ ընտրություն կկատարի»,- ասել է նա՝ մեկնաբանելով Նիկոլ Փաշինյանի այն խոսքերը, որ Ռուսաստանն այլևս չի կարող ՀՀ-ի հիմնական գործընկերը լինել անվտանգության ոլորտում։
Նա նաև կարծում է, որ ՀԱՊԿ-ն ի վիճակի է կայունացնող դեր խաղալ Հարավային Կովկասում, ի տարբերություն ԵՄ առաքելության։

Надеемся, что руководство Армении сделает правильный выбор
Интересы армянского народа неотделимы от добрососедских связей с Россией, наши страны продолжают оставаться союзниками, заявила на брифинге официальный представитель МИД России Мария Захарова.
"Надеемся, что руководство Армении учтет это и сделает правильный выбор", - сказала она, комментируя слова Никола Пашиняна о том, что Россия больше не может быть главным партнером Армении в сфере безопасности.
Она также считает, что ОДКБ способна сыграть стабилизирующую роль на Южном Кавказе, в отличие от миссии ЕС.