Կիևի մոտակայքում մեկնարկել է Bayraktar-ի գործարանի կառուցումը
Թուրքական «Բայկար» ավիաշինական ընկերությունը սկսել է Կիևի մերձակայքում գործարանի շինարարությունը, որտեղ կարտադրվեն «Բայրակթար» TB2 կամ TB3 անօդաչու թռչող սարքեր: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ վկայակոչելով ընկերության գլխավոր տնօրեն Սելջուկ Բայրաքթարին։
«Մեր գործարանը կառուցվում է... Մեզ 12 ամիս է պետք շինարարությունն ավարտելու համար, իսկ հետո կանցնենք ներքին սարքավորումներին և կազմակերպչական կառուցվածքին», - հայտարարել է Բայրաքթարը Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր Ռիադում անցկացվող «World Defence Show» ռազմական ցուցահանդեսի ժամանակ Reuters-ին տված հարցազրույցում: Գործարանում նախատեսվում է աշխատանքի տեղավորել մինչև 500 մարդ։ Այն կկարողանա տարեկան արտադրել մինչև 120 ԱԹՍ:

Construction of the Bayraktar plant near Kyiv has begun
Citing the company's CEO, Seljuk Bayraktar, Reuters reported that the Turkish "Baykar" aircraft construction company has started constructing a factory near Kyiv, where "Bayraktar" TB2 or TB3 uncrewed aerial vehicles will be produced.
"Our factory is under construction... We need 12 months to complete the construction. Then we will move on to internal equipment and organizational structure," Bayraktar told Reuters in an interview at the World Defense Show military exhibition in the Saudi capital, Riyadh. It is planned to employ up to 500 people in the factory. It will be able to produce up to 120 ATS per year.