Սաուդյան Արաբիան հայտնել է Իսրայելի հետ հարաբերությունների նախապայմանները
Սաուդյան Արաբիան դիվանագիտական հարաբերություններ չի ունենա Իսրայելի հետ՝ առանց անկախ պաղեստինյան պետության ստեղծման: Այդ մասին չորեքշաբթի հայտարարել է  պաշտոնական Էր Ռիադը:
«Թագավորությունն ԱՄՆ վարչակազմին հայտնել է իր հաստատուն դիրքորոշման մասին, որ Իսրայելի հետ դիվանագիտական հարաբերություններ չեն լինի, քանի դեռ չի ճանաչվել անկախ պաղեստինյան պետությունը 1967 թվականի սահմաններում, որի մայրաքաղաքն Արևելյան Երուսաղեմն է», - ասված է Սաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ:
Մեկ այլ պայման կլինի այն, որ «Գազայի հատվածի դեմ իսրայելական ագրեսիան դադարի, և իսրայելական բոլոր օկուպացիոն ուժերը հեռանան Գազայի հատվածից», - ասվում է հայտարարության մեջ:

Saudi Arabia announced the preconditions for relations with Israel
On Wednesday, the official Riyadh announced that Saudi Arabia would not have diplomatic relations with Israel without the creation of an independent Palestinian state.
"The Kingdom has informed the US administration of its firm position that there will be no diplomatic relations with Israel until an independent Palestinian state is recognized within the 1967 borders, with East Jerusalem as its capital," the Saudi Foreign Ministry said in a statement.
Another condition would be that "Israeli aggression against the Gaza Strip ceases and all Israeli occupation forces withdraw from the Gaza Strip," the statement said.