Զելենսկին կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին նախատեսում է հաջորդ շաբաթվա վերջ Ռուսաստանի հարձակումից ի վեր երկրորդ այցը կատարել Գերմանիա: Այս մասին հայտնում է «Tagesspiegel» թերթը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ Զելինսկին մտադիր է ներկա գտնվել Մյունխենի անվտանգության համաժողովին, որը տեղի կունենա փետրվարի 16-18-ը: Այցի ծրագիրը և հստակ ժամանակացույցը դեռևս գաղտնի են՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով։ Մյունխենի համաժողովի ղեկավար Քրիստոֆ Հոյսգենը Tagesspiegel-ին չի հաստատել Զելինսկու մասնակցությունը համաժողովին, սակայն նշել է, որ կազմակերպիչները փորձում են ապահովել Ուկրաինայի նախագահի ներկայությունը:

Zelensky will participate in the Munich Security Conference
Referring to its sources, "Tagesspiegel" newspaper reports that Ukrainian President Volodymyr Zelensky plans to make his second visit to Germany since the Russian attack at the end of next week.
According to the newspaper, Zelinski intends to attend the Munich Security Conference, which will take place on February 16-18. The plan and exact schedule of the visit are still confidential for security reasons. The head of the Munich conference, Christoph Heusgen, did not confirm Zelinsky's participation in the conference to Tagesspiegel but noted that the organizers are trying to ensure the presence of the Ukrainian president.