Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը (ՊԱԾ) հայտնել է ահաբեկչության կանխման մասին։ Գերատեսչության հաղորդմամբ՝ քննչական գործողությունների շրջանակներում, նախնական օպերատիվ տեղեկություններով, հակաահաբեկչական կենտրոնի աշխատակիցների կողմից կոնկրետ տրանսպորտային միջոցի խուզարկության արդյունքում առգրավվել է էլեկտրական մեքենայի համար նախատեսված երկու մարտկոց: ՊԱԾ-ի տեղեկություններով՝ մարտկոցներն օգտագործվել են որպես պայթուցիկ նյութեր ու սարքեր տեղափոխելու համար նախատեսված կոնտեյներներ:
Վրաստանի ՊԱԾ իրականացրած օպերատիվ-հետախուզական և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ նշված պայթուցիկ սարքերը Վրաստան հասցնելուն, Վրաստանի տարածքով տեղափոխելուն մասնակցություն են ունեցել Վրաստանի յոթ, Ուկրաինայի երեք և Հայաստանի երկու քաղաքացի:
Գործի նյութերի համաձայն՝ այս գործընթացը կազմակերպել է Ուկրաինայի քաղաքացի, 2020 թվականին Օդեսայի մարզի տեղական ռադայի Կիևի շրջանի պատգամավորի թեկնածու Անդրեյ Շարաշիձեն, որը ծնունդով Բաթումից է։

В Грузии предотвращен теракт, в деле замешаны грузины, украинцы и армяне
Служба государственной безопасности Грузии (СГБ) отчиталась о предотвращении терроризма. По данным ведомства, в рамках оперативно-розыскных мероприятий, по предварительной оперативной информации, в результате обыска сотрудниками антитеррористического центра конкретного транспортного средства были изъяты два аккумулятора, предназначенные для электромобиля. По данным СГБ, аккумуляторы использовались в качестве контейнеров для перевозки взрывчатых материалов и устройств.
В результате оперативно-розыскных и следственных действий, проведенных Службой государственной безопасности Грузии, установлено, что в доставке в Грузию и транспортировке указанных взрывных устройств принимали участие семь граждан Грузии, трое граждан Украины и двое граждан Армении.
Согласно материалам дела, этот процесс организовал гражданин Украины, кандидат в депутаты Киевского района местного совета Одесской области в 2020 году Андрей Шарашидзе, уроженец Батуми.