ԵԱՏՄ-ն հստակ սահմանել է մինչև 2045 թվականի ռազմավարությունը
Եվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) հստակ սահմանել է միության անդամ պետությունների համագործակցության ռազմավարությունը՝ մինչև 2045 թվական: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Ալեքսանդր Պանկինը․
«Դրա ակնհայտ վկայությունն է, օրինակ, «հնգյակի» անդամ պետությունների ղեկավարների կողմից մինչև 2030 թվականը ԵԱՏՄ շրջանակներում տնտեսական գործընթացների հետագա զարգացման մասին հռչակագրի ստորագրումը և մինչև 2045 թվականը՝ «Եվրասիական տնտեսական ուղին», - ասել է նա՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպես կարելի է գնահատել անցած տասնամյակը ԵԱՏՄ մասին պայմանագրի ստորագրումից հետո:

EAEU has clearly defined the strategy until 2045
In an interview with TASS, Russian Deputy Foreign Minister Alexander Pankin stated that the Eurasian Economic Union (EEU) has clearly defined the cooperation strategy of the union's member states until 2045.
"It is evident, for example, the signing of the declaration by the leaders of the "five" member states on the further development of economic processes within the EAEU until 2030 and the "Eurasian economic path" until 2045," he said, answering the question of how to assess the past decade after the signing of the Treaty on EAEU.