Իրանը հարվածներ է հասցրել Պակիստանի «Ջեյշ ալ-Ադլ» խմբավորման բազաներին
Իրանը հարվածներ է հասցրել Պակիստանի տարածքում գտնվող «Ջեյշ ալ-Ադլ» սուննի խմբավորման երկու բազաների ուղղությամբ․ հայտնում են իրանական պետական լրատվամիջոցները: Դա տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ Թեհրանը հարվածներ է հասցրել Իրաքի հյուսիսին և Սիրիային։
Ավելի վաղ Իրանի իշխանությունները հայտնել էին, որ «Ջեյշ ալ-Ադլ»- ի զինյալները հարձակումներ են իրականացրել սահմանամերձ շրջաններում իրանական անվտանգության ուժերի ներկայացուցիչների վրա: Թեհրանը խմբավորումը համարում է ահաբեկչական կառույց։
Պակիստանի իշխանությունները Իրանի գործողություններն անօրինական են անվանել և հայտարարել են, որ հարվածների հետևանքով երկու երեխա է զոհվել, ևս երեքը վիրավորվել են: Պակիստանի ԱԳՆ է կանչվել Իրանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատարը, որին բողոք են հայտնել «երկրի օդային տարածքի անառարկելի խախտման դեմ»:

Iran has struck the bases of the Jaish al-Adl group in Pakistan
Iran has struck two bases of the Sunni group "Jaish al-Adl" in the territory of Pakistan. Iranian state media reports. It happened after Tehran attacked the north of Iraq and Syria.
Earlier, the Iranian authorities reported that the militants of "Jaish al-Adl" carried out attacks on the representatives of the Iranian security forces in the border areas. Tehran considers the group a terrorist organization.
The Pakistani authorities called Iran's actions illegal and announced that two children were killed and three others were injured as a result of the strikes. The charge d'affaires of Iran's affairs was summoned to the Ministry of Foreign Affairs of Pakistan, to whom a complaint was made against "the unobjectionable violation of the country's airspace."