ՀԱՄԱՍ-ը հարձակվել է Իսրայելի միջուկային օբյեկտի վրա
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ ահաբեկչական խմբավորումը հոկտեմբերի 7-ին Իսրայելի վրա հարձակման ժամանակ հրթիռով հարձակվել է Երուսաղեմից 42 կմ հեռավորության վրա գտնվող Սդոտ Միխա ռազմաբազայի վրա, որտեղ ենթադրաբար պահվում է իսրայելական միջուկային զենքը։ Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը։
Ամերիկացի գիտնականների ֆեդերացիայի միջուկային տեղեկատվության նախագծի տնօրեն Հանս Քրիստենսենն ասում է, որ տարածքում կարող են տեղակայվել 25-50 իսրայելական Jericho միջուկային զենքի արձակման կայաններ: Սակայն միջուկային զենքը, ամենայն հավանականությամբ, չի տուժել, թեև հրթիռային հարվածից կրակ է սկսվել մոտակա տարածքում։

Hamas attacked Israel's nuclear facility
The New York Times reported that during the attack on Israel on October 7, the Palestinian terrorist group Hamas launched a rocket attack on the Sdot Michah military base, located 42 km from Jerusalem, where Israeli nuclear weapons are allegedly stored.
Hans Christensen, director of the Nuclear Information Project at the Federation of American Scientists, said the site could host 25 to 50 Israeli Jericho nuclear weapons launch sites. However, the atomic weapon was most likely not damaged, although the missile strike started a fire in the nearby area.