«Հեզբոլլահը» կոչնչացնի Լիբանանը, եթե պատերազմի մեջ մտնի Իսրայելի հետ. Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն կրկին զգուշացրել է լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժմանը պատերազմի մեջ չմտնել:
«Եթե «Հեզբոլլահը» սխալ թույլ տա և լայնամասշտաբ պատերազմի մեջ մտնի, ապա իր ձեռքերով կոչնչացնի Լիբանանը»,-ասել է Նեթանյահուն մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Ինչպես հայտարարել է երկրի վարչապետը, ՑԱԽԱԼ-ը մշտապես գործում է հյուսիսում «Հեզբոլլահի» դեմ: Նա նաև հայտարարել է, որ բանակը ոչնչացնում է ահաբեկչական ջոկատները, նրանց հետ է մղում սահմանից ավելի հեռու, ինչպես նաև ոչնչացնում է զինամթերքը: Նա խոստացել է շարունակել զսպել «Հեզբոլլահին» Գազայի հատվածում գործողության ընթացքում:

"Hezbollah" will destroy Lebanon if it goes to war with Israel. Netanyahu
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu again warned the Lebanese "Hezbollah" movement not to enter the war.
"If Hezbollah makes a mistake and enters into a full-scale war, it will destroy Lebanon with its own hands," Netanyahu said during a press conference.
As the country's prime minister stated, TSAHAL is constantly operating against "Hezbollah" in the north. He also noted that the army is destroying terrorist groups, pushing them back further from the border, and also destroying ammunition. He vowed to continue to contain Hezbollah during the operation in the Gaza Strip.