Նեթանյահուն հանդիպել է Բլինքենին
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը, ով գիշերը ժամանել է Իսրայել, այս պահին վարչապետի՝ Երուսաղեմի գրասենյակում հանդիպում է վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ։ Նա նաև պատրաստվում է մասնակցել Իսրայելի պատերազմի կաբինետի նիստին:
Ավելի վաղ պետքարտուղարը, Երուսաղեմում այսօր տեղի ունեցած փողոցային ահաբեկչությունից անմիջապես հետո, Թել Ավիվում հանդիպել էր նախագահ Իսհակ Հերցոգի հետ։
«Առաջին օրվանից կենտրոնացած ենք եղել Գազայից ՀԱՄԱՍ-ի պատանդների ազատ արձակման վրա»,- ասել է Բլինկենը․ «Մենք վերջին շաբաթվա ընթացքում տեսանք, որ պատանդները տուն են գալիս և վերամիավորվում իրենց ընտանիքների հետ, և դա պետք է շարունակվի: Դա նաև հնարավորություն է տվել մարդասիրական օգնության ավելացմանը Գազայի անմեղ քաղաքացիներին, որոնք դրա կարիքն ունեն: Այսպիսով, այս գործընթացը արդյունք է տալիս: Դա կարևոր է, և մենք հույս ունենք, որ այն կարող է շարունակվել», - հավելել է նա։

Netanyahu met with Blinken
US Secretary of State Anthony Blinken arrived in Israel last night and is currently meeting with Prime Minister Benjamin Netanyahu at the prime minister's office in Jerusalem. He is also set to attend a meeting of Israel's War Cabinet.
Earlier, the Secretary of State met with President Ishaq Herzog in Tel Aviv immediately after the street terror attack in Jerusalem today.
"From day one, we have been focused on the release of the Hamas hostages from Gaza," said Blinken. "We've seen hostages come home and be reunited with their families over the last week, and that needs to continue. It has also enabled increased humanitarian aid to innocent Gazans in need. So, this process pays off. It is important, and we hope it can continue," he added.