Ռուսաստանը վերահաստատել է հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը նպաստելու պատրաստակամությունը. ՌԴ ԱԳՆ
ՀՀ և ՌԴ ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ օրակարգի ընթացիկ հարցեր, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում և ընդհանուր ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում փոխգործակցությունը։
Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։ Ռուսական կողմը հաստատել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը եռանդով նպաստելու պատրաստակամությունը՝ հիմնված Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների միջև 2020-2022 թվականների մի շարք եռակողմ համաձայնագրերի վրա, ներառյալ՝ Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքումը։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ն։

Россия подтвердила свою готовность внести свой вклад в армяно-азербайджанское урегулирование. МИД РФ
Министры иностранных дел РА и России обсудили текущие вопросы двусторонней повестки дня, а также сотрудничество на международных площадках и в рамках общеинтеграционных объединений.
Состоялся обмен мнениями по региональным вопросам. Российская сторона подтвердила готовность активно способствовать нормализации армяно-азербайджанских отношений на основе ряда трехсторонних соглашений 2020-2022 годов между лидерами России, Азербайджана и Армении , включая подписание мирного договора между Ереваном и Баку. Об этом сообщил МИД России.