«Խոչընդոտներ չենք տեսնում Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար». Հաջիև
Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրի կնքմանն ու դրա հավանականությանը։
Հաջիևը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Տարածաշրջանային նոր իրողությունների ֆոնին մենք որևէ խոչընդոտ չենք տեսնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար։ Հայաստանից սպասում ենք հստակ գաղափարներ։
Երբ խոսքը գնում է խաղաղության պայմանագրի մասին, Հայաստանը շարունակում է նայել տարածաշրջանից դուրս: Երրորդ կողմի օրակարգերը այստեղ բերելու փոխարեն մենք պետք է տեր կանգնենք տարածաշրջանին և առաջ շարժվենք խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցություններով: Հիմա գնդակը Հայաստանի դաշտում է»։

«Мы не видим никаких препятствий для подписания мирного договора с Арменией». Гаджиев
Советник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев коснулся возможности подписания армяно-азербайджанского мирного договора.
Гаджиев, в частности, заявил: "На фоне новых региональных реалий мы не видим никаких препятствий для подписания мирного договора между Арменией и Азербайджаном. Ждем четких идей от Армении.
Когда дело доходит до мирного договора, Армения продолжает смотреть за пределы региона. Вместо того, чтобы приносить сюда планы третьих сторон, нам нужно взять на себя ответственность за регион и двигаться вперед к переговорам по мирному соглашению. Теперь мяч на стороне Армении».