Գերմանիայի և ԱՄՆ ՊՆ նախարարներն այցելել են Կիև
Գերմանիայի պաշտպանության նախարար Բորիս Պիստորիուսը չհայտարարված այցով ժամանել է Կիև։ Այս մասին հայտնում է Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) թերթը։
Հրատարակության տվյալներով՝ նախատեսված են նրա բանակցությունները Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու և ուկրաինացի գործընկեր Ռուստեմ Ումերովի հետ։ Ինչպես նշում է պարբերականը, Պիստորիուսը Կիև է ժամանել երեքշաբթի առավոտյան՝ գնացքով։
Նոյեմբերի 20-ին ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը ևս այցելել է Ուկրաինա։ Նրա այցի մասին նույնպես նախապես չի հայտարարվել։ Ավելի ուշ Պենտագոնի ղեկավարը հայտարարել է Կիևին 100 միլիոն դոլար արժողությամբ օգնության նոր փաթեթ հատկացնելու մասին։

Министры обороны Германии и США посетили Киев
Министр обороны Германии Борис Писториус прибыл в Киев с необъявленным визитом. Об этом сообщает газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).
По данным издания, планируются его переговоры с президентом Украины Владимиром Зеленским и его украинским коллегой Рустемом Умеровым. Как отмечает издание, Писториус прибыл в Киев во вторник утром поездом.
20 ноября Украину посетил также министр обороны США Ллойд Остин. О его визите также не было объявлено заранее. Позже глава Пентагона заявил о выделении Киеву нового пакета помощи стоимостью 100 миллионов долларов.