Գերմանիայի և ԱՄՆ ՊՆ նախարարներն այցելել են Կիև
Գերմանիայի պաշտպանության նախարար Բորիս Պիստորիուսը չհայտարարված այցով ժամանել է Կիև։ Այս մասին հայտնում է Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) թերթը։
Հրատարակության տվյալներով՝ նախատեսված են նրա բանակցությունները Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու և ուկրաինացի գործընկեր Ռուստեմ Ումերովի հետ։ Ինչպես նշում է պարբերականը, Պիստորիուսը Կիև է ժամանել երեքշաբթի առավոտյան՝ գնացքով։
Նոյեմբերի 20-ին ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը ևս այցելել է Ուկրաինա։ Նրա այցի մասին նույնպես նախապես չի հայտարարվել։ Ավելի ուշ Պենտագոնի ղեկավարը հայտարարել է Կիևին 100 միլիոն դոլար արժողությամբ օգնության նոր փաթեթ հատկացնելու մասին։

The Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) newspaper reported that German Defense Minister Boris Pistorius arrived in Kyiv on an unannounced visit.
According to the publication, his negotiations with the President of Ukraine, Vladimir Zelensky, and his Ukrainian counterpart, Rustem Umerov, are planned. Per the periodic notes, Pistorius arrived by train in Kyiv on Tuesday morning.
On November 20, US Defense Minister Lloyd Austin also visited Ukraine. His visit was also not announced in advance. Later, the head of the Pentagon announced a new aid package worth 100 million dollars to Kyiv.