«Ֆրանսիան օգնե՞լ է Հայաստանին 3 տարի կամ 2 ամիս առաջ». Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Իրաքի նախագահ Աբդուլլատիֆ Ռաշիդի հետ հանդիպման ասուլիսի ժամանակ անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին։ Ալիևը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Մեզ ոչ մի պատերազմ պետք չէ, սակայն Հայաստանի իշխանությունն ու քաղաքական վերնախավը մտածում են ռևանշի մասին»։ Ալիևը նաև նշել է, որ որքան շուտ Հայաստանից պատասխան ստացվի իրենց մեկնաբանությունների մասով, այնքան լավ։
«Հայաստանին զինելը, որով Ֆրանսիան այդքան հպարտանում է և հրապարակավ հայտարարում, չի օգնի Հայաստանին, եթե նա որոշի նոր պատերազմ սկսել։ Արդյունքը նույնն է լինելու, և ոչ ոք նրանց չի օգնի։ Ֆրանսիան օգնե՞լ է նրանց երեք տարի առաջ․ ո՛չ, Երկու ամիս առաջ նրանց օգնե՞լ են․ ո՛չ, ի՞նչ կարող են նրանք այստեղ անել․ ոչինչ», - հավելել է Ալիևը։
Բացի այդ Ալիևը ասել է, որ իրենք պատրաստ են խաղաղության, սակայն այդ խաղաղությունը պետք է հիմնված լինի ողջախոհության և պատմական արդարության վրա։

«Разве Франция помогла Армении 3 года или 2 месяца назад?» Алиев
Президент Азербайджана Ильхам Алиев рассказал об армяно-азербайджанских отношениях в ходе пресс-конференции в рамках встречи с президентом Ирака Абдуллатифом Рашидом. Алиев, в частности, заявил: «Нам не нужна война, но правительство Армении и политическая элита думают о реванше». Алиев также отметил, что чем быстрее будет получен ответ от Армении на их комментарии, тем лучше.
Вооружение Армении, которым так гордится и публично заявляет Франция, не поможет Армении, если она решит начать новую войну. Результат будет тот же, и никто им не поможет. Помогала ли им Франция три года назад? Нет! Два месяца назад им помогли? Нет!, а что они здесь могут сделать? Ничего!", - добавил Алиев.
Кроме того, Алиев заявил, что они готовы к миру, но мир должен основываться на здравом смысле и исторической справедливости.