Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կրկին մեղադրում է Հայաստանին
Ադրբեջանի ԱԳ և պաշտպ․ նախարարությունների խոսնակները համատեղ ճեպազրույց են անցկացրել Ադրբեջանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսների ներկայացուցիչների համար։
Ճեպազրույցի ժամանակ Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Այխան Հաջիզադեն կրկին մեղադրանքներ է հնչեցրել ՀՀ հասցեին։ Հաջիզադեն, մասնավորապես, հայտարարել է. «44-օրյա պատերազմից հետո մեծ քանակությամբ զենք ու զինամթերք է ուղարկվել Ղարաբաղ։ Այս զինատեսակների մի մասն արտադրվել է 2021 թվականին։ Ադրբեջանի տարածքները ականապատվել են համեմատաբար նոր ականներով, Հայաստանը զորավարժություններ է անցկացրել քաղաքացիականների և զինվորականների համար, որպեսզի նրանք կարողանան հարվածել Ադրբեջանի ռազմական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքին»։

МИД Азербайджана снова обвиняет Армению
Министерство иностранных дел и представители министерства обороны Азербайджана провели совместный брифинг для представителей аккредитованного в Азербайджане дипломатического корпуса.
В ходе брифинга официальный представитель МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде вновь выступил с обвинениями в адрес Армении. Гаджизаде, в частности, заявил: "После 44-дневной войны в Карабах было отправлено большое количество оружия и боеприпасов. Часть этого оружия была произведена в 2021 году. Территории Азербайджана были заминированы сравнительно новыми минами, Армения провела военные учения для гражданского населения и военных, чтобы они могли атаковать военную и гражданскую инфраструктуру Азербайджана.