«Հայաստանը ճիշտ ուղու վրա է». Զելենսկու գրասենյակի խորհրդական
Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը հարցազրույց է տվել AnalitikaUA պարբերականին, որտեղ անդրադարձել է Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը, ՆԱՏՕ–ի, ԵՄ–ի, Արևմուտքի հետ հարաբերություններին։
Պոդոլյակը մասնավորապես ասել է, որ հայ քաղաքական գործիչները պետք է երկխոսեն․ «Հայաստանը ճիշտ ուղու վրա է։ Ռազմավարությունը, որը ես հիմա տեսնում եմ Հայաստանի դիրքորոշման մեջ, սերտ երկխոսությունն է ՆԱՏՕ-ի երկրների՝ Մեծ Բրիտանիայի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի հետ, որոնց հետ պատմականորեն երկխոսությունը միշտ լավ է եղել։ Հայաստանը բացվում է և՛ ԵՄ, և՛ ԱՄՆ համար»։
Պատասխանելով Բալթիկ-Սևծովյան պաշտպանության միությանը Հայաստանի հնարավոր մասնակցության հարցին՝ Պոդոլյակը հույս է հայտնել, որ միության դռները կբացվեն։

"Armenia is on the right track." Advisor to Zelenskyi's office
The adviser of the Office of the President of Ukraine, Mykhail Podoliak, gave an interview to the AnalitikaUA periodical, where he addressed Armenia's foreign policy, NATO, the EU, and relations with the West.
Podoliak said Armenian politicians should dialogue. "Armenia is on the right track. The strategy I now see in Armenia's position is the close dialogue with NATO countries, Great Britain, the USA, and France, with whom historically the dialogue has always been good. Armenia is opening up to both the EU and the US."
Answering the question of Armenia's possible participation in the Baltic-North Sea Defense Union, Podoliak expressed hope that the union's doors will be opened.