Ադրբեջանը հրաժարվում է վաշինգտոնյան հանդիպումից
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել որտեղ արձագանքել է ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ՛Բրայանի՝ Ադրբեջանի վերաբերյալ հայտարարություններին։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն, մասնավորապես, հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի միակողմանի մոտեցումը կարող է պատճառ դառնալ, որ վերջինս կորցնի միջնորդի՝ իր դերը․
«Կարևոր է նշել, որ այս պայմաններում մենք հնարավոր չենք համարում 2023 թվականի նոյեմբերի 20-ին Վաշինգտոնում Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների մակարդակով հանդիպում անցկացնելը», - հավելել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն։

Азербайджан отказывается от встречи в Вашингтоне
Министерство иностранных дел Азербайджана распространило заявление, в котором отреагировало на заявления помощника госсекретаря США по делам Европы и Евразии Джеймса О'Брайана в отношении Азербайджана.
В МИД Азербайджана, в частности, заявили, что односторонний подход США может привести к тому, что последние потеряют свою роль посредника.
"Важно отметить, что в этих условиях мы не считаем возможным проведение встречи на уровне министров иностранных дел Азербайджана и Армении 20 ноября 2023 года в Вашингтоне ", - добавили в МИД Азербайджана.