Պաշտոնական Բաքուն նպատակահարմար չի համարում ԱՄՆ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների այցի հնարավորությունը Ադրբեջան
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել, որտեղ արձագանքել է ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ՛Բրայանի՝ Ադրբեջանի վերաբերյալ հայտարարություններին.
«Ինչ վերաբերում է ԱՄՆ կողմից նախաձեռնած երկկողմ հանդիպումների և բարձր մակարդակի շփումների հետաձգմանն ու այն հայտարարությանը, թե մեր երկկողմ հարաբերությունները նախկինի նման չեն կարող լինել, հարկ է նշել, որ հարաբերությունները չեն կարող լինել միակողմանի։
Այսպիսով, նույն մոտեցումը հավասարապես կկիրառվի Ադրբեջանի կողմից։ Նման իրավիճակում մենք աննպատակահարմար ենք համարում ԱՄՆ բարձր մակարդակի այցերի հնարավորությունը Ադրբեջան»։

Official Baku does not consider the possibility of a visit of high-ranking US representatives to Azerbaijan appropriate
16 November, 15:40
The Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan issued a statement that responded to the statements of US Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs James O'Brian regarding Azerbaijan.
"Regarding the postponement of bilateral meetings and high-level contacts initiated by the US and the statement that our bilateral relations cannot be the same as before, it should be noted that relations cannot be one-sided.
Thus, the same approach will be equally applied in Azerbaijan. In such a situation, we consider the possibility of US high-level visits to Azerbaijan inexpedient."