ԱՄՆ–ն ավելացնում է Իսրայելին տրվող ռազմական օգնությունը
ԱՄՆ-ն շարունակում է մեծացնել Իսրայելին տրամադրվող ռազմական օգնության ծավալը՝ չնայած հրեական պետության ղեկավարությանը Գազայի հատվածում քաղաքացիական զոհերից խուսափելու պաշտոնական կոչերին։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով Պենտագոնի ձեռքի տակ գտնվող փաստաթղթերին։
ԱՄՆ պաշտպանական գերատեսչության կողմից մատակարարումները արդեն սկսվել են. ամսվա վերջին հրեական պետությունը ստացել է 36 հազար 30 մմ տրամաչափի զինամթերք, մոտ 2 հազար Hellfire հրթիռ՝ AH-64E Apache հարվածային ուղղաթիռների համար, 1,8 հազար M141 նռնակ, արձակող սարքեր և 3,5 հազար գիշերային տեսողության սարքեր։

US increases military aid to Israel
Referring to the documents in the hands of the Pentagon, Bloomberg reported that the US continues to increase the amount of military aid provided to Israel despite official calls to the leadership of the Jewish state to avoid civilian casualties in the Gaza Strip.
Deliveries by the US Department of Defense have already begun. At the end of the month, the Jewish state received 36 thousand 30 mm ammunition, about 2 thousand Hellfire missiles for AH-64E Apache attack helicopters, 1.8 thousand M141 grenades, launchers, and 3.5 thousand night vision devices.